Zima už o sebe dáva vedieť. Ak ste mali tú smolu, že ste do práce a z práce museli v novembri jazdiť autom, určite ste si všimli, že stačí aj drobný dážď a mrholenie v spojení s nízkymi teplotami a hmlou a doprava kolabuje. Čo tak presadnúť z auta do taxíka a nechať sa odviezť niekam, kde na stres môžete aspoň na chvíľu zabudnúť? Prinášame vám zopár tipov.

Bratislava

1. Máte radi jazz a swing z prvej polovice dvadsiateho storočia? Kultová hudba, ktorá bola kedysi súčasťou každej lepšej kaviarne, reštaurácie či hotela sa vracia do Krásavice na Dunaji. Príďte potešiť svoje uši a oči na profilový koncert nestarnúceho orchestra Bratislava Hot Serenaders. Rezervujte si v kalendári nedeľu 17. november o 19:00. Viac o akcii.

2. Filmy zo stredoeurópskeho regiónu sú na vzostupe. Vo filmovom svete sa darí nie len Slovákom, ale aj našim severným susedom. Zavítajte v utorok, stredu alebo vo štvrtok do Kina mladosť a zistite, aké témy hýbu Poľskom. Festival poľských filmov Visla má svoju viacročnú tradíciu a koná sa až v 40 mestách po celom svete. Prvýkrát sa medzi nimi objavila aj Bratislava. Zistite, ako Poliaci nazerajú na svet a aké problémy riešia. Výber filmov je naozaj bohatý. Viac o akcii.

3. Zaujíma vás ako stolovali panovníci alebo šľachta v minulých storočiach? Navštívte výnimočnú výstavu Klenotnica v Historickom múzeu v Bratislave a pozrite si výnimočné úžitkové predmety, ktoré pri stolovaní medzi 17. storočí a prvou polovicou 20. storočia používali ľudia na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku. Viac o akcii.

4. Dokáže vás nadchnúť nový dizajn či netradičné nápady na použitie tradičných výrobkov? Práve pre vás je určená výstava Národnej ceny za dizajn, ktorú môžete navštíviť v Slovenskom národnom múzeu. Na výstave sa môžete zoznámiť s dielami, ktoré odrážajú súčasné trendy v oblasti dizajnu. Viac o akcii.

Košice

5. Na Nežnú revolúciu a obdobie, ktoré jej predchádzalo, treba spomínať. Na netradičnom predstavení List Gustávovi Husákovi, ktorý v roku 1975 napísal Václav Havel si pripomeniete aký náročný bol boj za pravdu a lásku. V druhej časti večera si budete môcť vypočuť besedu niekoľkých významných osobností Nežnej revolúcie vrátane Jána Budaja a Milana Kňažka. Viac o akcii.

6. Vážna hudba je klasickou súčasťou kultúry. Myšlienka založiť v Košiciach festival, ktorý by poslucháčom v rámci jedného komplexného bloku predstavil súčasnú hudbu, sa zrodila v roku 2000 na košickom konzervatóriu. Aj tento rok si môžeme užiť nezabudnuteľný koncert, ktorý zastrešuje OZ Hudobná spoločnosť Hemerkovcov a Štátna filharmónia Košice. Viac o akcii.

7. Nenechajte si ujsť ďalší ročník Košických Hanusových dní! Jedná sa už o 4. ročník unikátneho kultúrno-akademického festivalu, ktorý ponúka hodnotný program na priesečníku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Viac o akcii.

👇👇👇Marian Čekovský pozýva na Košické Hanusove Dni 2019! PERMANENTKY v predaji už len do 10. novembra TU: http://tiny.cc/6dwqfzCelý program a viac info o našom festivale TU: https://www.hanusovedni.sk/program/

Uverejnil používateľ Košické Hanusove dni Utorok 5. novembra 2019

A hlavne na záver – na cestách opatrne. Alebo stavte na istotu a objednajte si HOPIN, ktorý vás dopraví na miesto kam potrebujete v komforte a maximálnom bezpečí. 

Blog vznikol v spolupráci s portálom Kam do mesta.