Jeseň sa začala, aj keď počasie tomu doteraz veľmi nenasvedčovalo. Posledný októbrový týždeň vás však prinúti vytiahnuť zo šatníka kabát a šál. Nenechajte sa sychravým počasím zaskočiť a vyrazte za zábavou do mesta. Bratislava aj Košice majú na záver októbra čo ponúknuť. Presvedčte sa sami. Vybrali sme pre vás podujatia, ktoré určite stoja za to.

1. Do divadla v utorok? Prečo nie. Príďte si počas sychravého jesenného počasia zodvihnúť náladu do Domu kultúry v Ružinove. Na predstavení Panikári zistíte, že aj muži sú niekedy na pokraji nervového zrútenia. A nemusí to byť len kvôli kríze stredného veku či hľadaniu rovnováhy v živote. Viac o akcii.

2. Zaujíma vás, ako prebieha výsluch svedka alebo zločinca? Čo musel zvládnuť Kočner a ako sa kriminalisti snažia dostať podozrivému pod kožu? Nie je to len o netradičných metódach vypočúvania ale najmä o psychológii. Kriminálny psychológ Ondrej Kubík vám v stredu v KC Dunaj porozpráva, ako policajti získavajú informácie. Ak vás zaujíma krimi, neváhajte, pretože predošlé tri prednášky sa vypredali lusknutím prsta. Viac o akcii.

Fotka SmartTalk.

3. Halloweeensku párty nemusíte robiť len doma. Vyrazte za zábavou do mesta a užite si večer s Darou Rolins. Dara vás strašiť nebude, práve naopak. Počas celej noci vás bude baviť so svojimi najväčšími hitmi v Clube Hron v Podunajských Biskupiciach. Viac o akcii.

4. Bakelitový nie je len trabant. Počas celého týždňa sa môžete presvedčiť, že bakelit má stále svoje čaro a v mnohých z nás preto zanechal nezmazateľnú stopu. Navštívte výstavu Čaro bakelitu v Múzeu dopravy a zaspomínajte na bakelitové foťáky, vysávače, hodinky či telefóny. V zbierke je viac ako 300 exponátov z Československa aj zahraničia. Viac o akcii.

5. Toto ste ešte nepočuli. Viete, ako by znelo spojenie indickej, slovenskej a japonskej hudby? Ani o tom nepremýšľajte a poďte sa presvedčiť na vlastné uši. Indický perkusionista a slovenský hudobný umelec sa spojili, aby vytvorili zlúčili nezlúčiteľné. Duo Džugalbandi vyráža na turné do Európy a svoju tvorbu predstaví aj v nedeľu v Bratislave. Viac o akcii.

6. Ľutovať by sme mali len to, čo sme nikdy nevyskúšali. Poďte do Tabačky na street dance, naučte sa tancovať na modernú hudbu, precvičte si telo a majte radosť z pohybu a tanca tak ako nikdy predtým. Dvojhodinovou tancovačkou od utorka do štvrtka vás bude sprevádzať lektorka Mery Dott Hajasová. Viac o akcii.

7. Aké je to ošetrovať zvieratá v ZOO? Splňte si svoj detský sen a poďte do košickej ZOO ošetrovať vtákov, ťavy či opice. Naučíte sa o exotické zvieratá starať, budete ich kŕmiť a ak budete mať šťastie, zažijete aj pôrod nového člena ZOO. Viac o akcii.

Blog vznikol v spolupráci s portálom Kam do mesta.